Espaco Imigrantes
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Om du vill njuta av din semester i Praia Grande, kan du bo i lägenheten Espaco Imigrantes Praia Grande med 2 sovrum som ligger 6 km från Hängbro och cirka 25 minuters gångavstånd från Yemanja statue. Den 50 m² stora lägenheten har plats för upp till 6 gäster.
Den här lägenheten ligger 2 km från Neptune statue. Lägenheten Espaco Imigrantes ståtar också med ett strandnära läge, några meter bort från Praia da Vila Tupi. Det tar 10 minuter med bil att se Aviation field.
Gästerna kan njuta av utsikten över havet. På det här boendet finns en separat toalett och en dusch för din komfort.
Ett komplett kök är utrustat med kylskåp och köksredskap till gästernas förfogande.
- Lokala sevärdheter
- Praia Grande1052 km
- Seara Espirita "Irma Scheilla"1045 km
- Praia da Vila Tupi187 km
- Centro Espirita Allan Kardec1411 km
- Mercado de Peixe Ocian1287 km
- Supermercado Ondas Praia Grande86 km
- Praia Ocian1262 km
- Feira de Artesanato1610 km
- Uckg1177 km
- Fish Market1276 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats76 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
På rummet
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Erbjuder lägenheten Espaco Imigrantes parkering?
På lägenheten Espaco Imigrantes finns gratis privat bilparkering där du kan parkera din bil. - ❓
Finns det någon kollektivtrafik bredvid den strandnära lägenheten Espaco Imigrantes?
Den närmaste busshållplatsen är Ponto Intermunicipais e Municipais som ligger 600 meter från den strandnära lägenheten Espaco Imigrantes. - ❓
Vad är den strandnära lägenheten Espaco Imigrantess storlek?
Den strandnära lägenheten Espaco Imigrantess yta är 50 kvadratmeter.